25 Февруари, 2026

Корнелия Нинова: Два хеликоптера „Кугър” търсят хора около срутените къщи, градът е изолиран

Корнелия Нинова: Два хеликоптера „Кугър” търсят хора около срутените къщи, градът е изолиран

През нощта в резултат от придошлата река се срутиха много къщи и се страхуваме под тях да не са останали хора.Това каза народният представител от ПГ на Коалиция за България Корнелия Нинова. По думите й продължава работата в наводнения район, но ситуацията остава изключително тревожна.

„Обстановката е изключително тежка, ужасна. Цяла нощ екипите работеха по евакуация на хора и доста евакуирахме от съседни села и град Мизия. Настанили сме хората в една детска градина над града”, заяви Нинова, цитирана от агенция "Фокус".

„Продължават спасителните операции. Дойдоха двата хеликоптера„Кугър”, защото спасителните лодки не могат сами да се справят и да достигнат до всички домове. Градът е изолиран. Няма достъп до него и няма ток. На място са всички служби – представители на пожарна, здравни служби, кмет, областната управа, главен комисар Никола Николов. Работихме цяла нощ, но продължава да е изключително тревожна ситуацията. В момента на светло хеликоптерите правят оглед на срутените къщи и се опитват да търсят хора, ако има останали там”, каза още тя.

Сподели:

Коментари (0)

Депутат на АПС напусна групата

Депутат на АПС напусна групата

За напускането на народния представител съобщи председателят на парламента Рая Назарян. Тази сутрин Едис Даудов положи клетва като парламентарист от листата на АПС.

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова

Лозанов: Пред България стои въпросът дали Радев на партийния терен ще е европейски политик

Лозанов: Пред България стои въпросът дали Радев на партийния терен ще е европейски политик

Медийният експерт вижда заплаха в това, че „диктатурата отвън и отвътре е винаги в някакво задочно партньорство“