29 Януари, 2026

Корнелия Нинова: Няма да търсим ДПС за първия тур

Корнелия Нинова: Няма да търсим ДПС за първия тур

Лидерът на БСП Корнелия Нинова определи мандата на тройната калиция като успешен, този на праввитеството Борисов I като провал, на Орешарски - противоречив, а Борисов II като катастрофа. "Искането на оставката на правителството няма нищо общо с изборната кампания. Ще продължим другата седмица консултациите с АБВ и ДПС, ако продължават да са на същата позиция. Ние искаме оставката заради външната политика на кабинета, а от ДПС - за цялостната. Допускахме от пресата, че Меркел оказва натиск върху други държави. Бойко Борисов го доказа. Той каза, че имал разговори и получавал писма от други държави, че Бокова няма да стане и трябва да се издигне Кристалина Георгиева. Нека да каже с кои държави", призова Нинова пред БТВ. 

Тя коментира думите на премиера, че не искал да даде още 5 години пост на комунистическа фамилия, както и че не бил виждал Бокова 20 години. "Кой е виждал Кристалина Георгиева 20 години? Няма да настане хаос, ако не управлява ГЕРБ и Борисов подаде оставка, ако Цецка Цачева не стане президент. Следващият, който управлява, трябва да въведе ред с бежанците, а не да се борим с тях да имаме едни и същи права. Борисов няма да удържи на думата си и няма да подаде оставка. За моята ще кажа в нощта на изборите. В момента се цели да се мобилизира електоралното ядро на ГЕРБ", каза още Нинова. 

"Не сме водили разговори за подкрепа с нито една партия между 1-2 тур. Ще се обърнем към всички да подкрепят Румен Радев на балотаж, защото само нашата двойка носи промяна. Не сме говорили и с ДПС", уточни лидерът на БСП и намекна, че на тези избори може би няма да важи максимата, че нямало избран президент без подкрепата  на ДПС. 

"За това, че плащаме за АЕЦ "Белене" без да имаме централа трябва да благодарим на правителствата, които спряха проекта. Те искат да продължаваме да плащаме, но не искат да свалим забраната за проекта. Новата комисия "Белене" е популизъм на хора, които искат да отчетат, че правят нещо пред хората", каза още Нинова. 

Сподели:

Коментари (0)

Синята и зелена зона все пак ще поскъпнат, но не сега, Терзиев каза кога

Синята и зелена зона все пак ще поскъпнат, но не сега, Терзиев каза кога

"Дефакто решението не означава, че от утре или в следващите седмици ще има промяна. Предстои сериозна подготовка – както организационна, така и информационна", каза кметът на София

Надежда Йорданова: Под ултиматум не могат да се водят преговори

Надежда Йорданова: Под ултиматум не могат да се водят преговори

По нейните думи ограничаването на секциите за гласуване в чужбина е безпрецедентно и обслужват частен интерес, което е наказание на сънародниците ни зад граница

Плевнелиев: България трябва да е на масата със САЩ, ако не иска да е сферата на влияние на Русия при нова Ялта

Плевнелиев: България трябва да е на масата със САЩ, ако не иска да е сферата на влияние на Русия при нова Ялта

Радев слезе на политическия терен, той ще остане в историята като единствения държавен глава, който абдикира доброволно