2 Май, 2026

Корнелия Нинова върна в червена папка мандата на Росен Пленелиев

Корнелия Нинова върна в червена папка мандата на Росен Пленелиев

Очаквано лидерът на БСП Корнелия Нинова върна в червена папка мандата на президента Росен Плевнелиев, който той връчи на втората по големина парламентарна група след оставката на кабинета на Бойко Борисов. Председателят на левицата получи възможност да се пробва като премиер със свой кабинет, но както преди това заяви, тя се отказа и предостави възможност на трета формация, по избор на президента, да се опита да състави правителство.

Корнелия Нинова пристигна в сградата на "Дондуков" 2 с емблематична червена папка, придружена от своите другари от партията Ангел Найденов и Жельо Бойчев. Самата тя заяви по-рано, че левицата няма да се опитва да прави правителство с 37 депутати и ще иска предсрочни избори. След кратката церемония по връчването и връщането на мандата, депутатите останаха на разговор с Росен Плевнелиев без камери и микрофони.

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той