10 Юли, 2026

Кошмарен трафик към София заради катастрофи и ремонти

Кошмарен трафик към София заради катастрофи и ремонти

Традиционно в последния от четирите почивни дни трафикът в посока София е кошмарен. Катастрофа край с. Пасарел взе една жертва, а четирима са ранени. Движението е затруднено, съобщават от пресцентъра на МВР.

Според първоначалната информация, шофьорът на лек автомобил е изгубил управлението на завой, колата е паднала в коритото на реката край пътя, при което е загинала на място пътничка. Четирима души са откарани в болница за оказване на медицинска помощ.

Движението е временно затруднено до изваждането на катастрофиралия автомобил и приключването на огледа. Екипи на КАТ-СДВР и патрули регулират движението. В участъка се преминава с намалена скорост до възстановяването на условията за нормализиране на трафика, уточняват от МВР.

Заради ремонт е натоварено движението по "Ботевградско шосе", където в голям участък придвижването е двупосочно в лентите посока към центъра.

Кошмарно задръстване има на магистрала „Хемус”, където колоната в посока столицата започва от Ботевград и стига до тунела „Ечемишка”, където също има ремонт.

По автомагистрала „Струма“ движението се засили в посока към София и в участъка при пътен възел Симитли се регулира от патрули на Пътна полиция.

По „Тракия” засега движението е натоварено, но спокойно.

Интензивно, но без забавяне е движението на българо-гръцката граница на ГКПП-Кулата и Маказа. Движението е натоварено и в двете посоки, екипите на пунктовете работят на пълен капацитет и няма струпване от леки автомобили.

Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)