5 Декември, 2025

Костов: Прошката и смирението са качества на модерния човек

Костов: Прошката и смирението са качества на модерния човек

Той предупреди, че най-важното сега е да се овладее политическата криза с ясни послания към обществото. Костов обаче посочи, че при нестабилна ситуация служебният кабинет може да продължи работа и повече то два месеца.

Икономистът разсея съмненията, че има опасност за стабилността на лева и посочи, че сега, ако има пари в евро, би ги обърнал в левове, защото лихвите по депозити в българска валута са по-високи. Лидерът на ДСБ смята, че стабилността на валутния борд в този момент е много важна и не трябва да се правят никакви експерименти в тази област. Той е категоричен, че фискалният резерв е един мит, с който политиците злоупотребяват и е нормално при криза да има изчерпване на фискалния резерв. Това означава, че правителството трябва да излезе на открития пазар и да се финансира от там, посочи Костов.

Той критикува остро сваления кабинет на Борисов, че е действал много неясно и емоционално, и е създал проблеми за финансовата стабилност. Костов посочи, че на 20 февруари, в 9.30 часа е подал оставка, е протичала сесия за емитиране на вътрешен дълг и тя е можела да бъде провалена, ако не се е появила голяма банка, която да изкупи държавните книжа.

Никой не дава пари, когато не знае какво правителство стои срещу него и кой държи властта, посочи синият лидер.

Костов призна, че се познава с новия премиер Марин Райков още от 1991 година и одобрява първите стъпки на правителството. Според него е разбираемо, че Русия и Москва не харесват новия премиер, защото именно той не позволи руски самолети да кацат в България по време на войната в Сърбия. 

 

Сподели:

Коментари (0)

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев посочи, че това е първият вот с активното участие на най-младото поколение на България и заплаши с още по-голям протест от този на 1 декември

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му