23 Март, 2026

Костов след разпита: Изпълняват политическа поръчка

Костов след разпита: Изпълняват политическа поръчка

В момента изпълняват политическа поръчка. 25 години вкъщи един огромен плик е пълен с призовки за разкарване на мен и моето семейство по такива инициативи на прокуратурата. Различни главни прокурори са се пробвали да ме обвиняват вербално за какво ли не. Нито едно от тези неща не е стигнало до съд. Никога не е повдигано срещу мен, дори предварително производство. Аз мисля, че е крайно време наистина да има съдебна реформа, за да спре това безчинство, което става тук. Това заяви бившият премиер Иван Костов на излизане от следствието, където бе разпитан като свидетел

На излизане от следствието той каза, че се е обърнал към наблюдаващите прокурори, за да покажат пред медиите този договор, за който се твърди, че е предоговорен. "Ако не могат да го покажат и ако такъв не съществува, да опровергаят, защото те са прокуратура не на някой, а на всички".

В 10 ч. тази сутрин Иван Костов дойде в столичното следствие, за да бъде разпитан като свидетел.Костов бе попитан дали ще обясни как е договорил договора си в КТБ от преференциален в обикновен. "Точно това ще накарам да дойдат да ви го обяснят. Те трябва да ви го обяснят, защото те твърдят, че е така", заяви бившият премиер.

Той е дал показания по две досъдебни производства – за преференциалната лихва, предоставена му от Корпоративна търговска банка (КТБ) и за това как неговата Лаборатория за управление на риска е получавала пари от банката. Костов е категоричен, че договорът му не е станал от преференциален обикновен. "Договорът е прекратен на основание на самия договор. Прекратен е, когато съм преценил съм го прекратил и съм понесъл санкцията по най-благоприятните за банката условия ", каза бившият премиер. Той обясни, че санкцията е, че при прекратяване на договора се изплаща само 0,1%. Бившият премиер не уточни кой стои зад атаките срещу него.

Сподели:

Коментари (0)

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

"Саботирането на изпълнението на стратегически решения, които са изцяло подчинени на гарантирането на националната сигурност на страната чрез дела в КС показва ясно зависимостите и обвързаностите на служебния кабинет"

МВнР: Българите, намиращи се в Близкия изток, да напуснат докато все още могат

МВнР: Българите, намиращи се в Близкия изток, да напуснат докато все още могат

"Всеки наличен граждански търговски полет е възможност, която не трябва да бъде пропускана"

БОЕЦ представи на Гюров сигнали за опорочаване на процедурата по избор на нов европейски прокурор

БОЕЦ представи на Гюров сигнали за опорочаване на процедурата по избор на нов европейски прокурор

Данните от двата сигнала ще бъдат изпратени за проверка в Министерството на правосъдието и в Министерството на вътрешните работи