Вандалите са заснети от камери
"Бащината ми къща в село Бутан не е разбивана. Крадците са влезли и са взели вино и телта от лозята. Камерите, които са монтирани, са ги снимали. Единият се е опитал да среже кабела на охранителните камери". Това заяви пред БТВ лидерът на НФСБ Валери Симеонов. Вчера стана ясно, че той също е жертва на крадци в село Бутан в област Враца, където се намира бащината му къща.
Той не я посещава често, но я охранява с камери и СОТ. Вчера бившият вицепремиер е бил в Бутан за тържеството на селото. "Откраднати са телта от лозята и вино от постройка до къщата. Има на запис кои са крадците", коментира Симеонов. Той допълни, че няма основание за притеснение да се живее в селото и каза, че се взимат мерки постоянно за предотвратяване на криминалните действия.
Още от България
Двама мъже паднаха от хидроплан край Несебър, единият загина, другият е тежко ранен
Служители на близката водна база видели инцидента и влезли с джетове в морето, за да помогнат на двамата мъже
Гълъб Донев: Минималната заплата трябва да е 50% от средната основна заплата
Предвижда се веднъж на четири години да бъде извършвана оценка дали минималната работна заплата е адекватна
ДБ към Радев: Не разделяйте нацията, политическият радикализъм има друг адрес!
Очевидно самото присъствие на съветски монумент, представян като символ на антифашизма, не е предотвратило нито радикализацията, нито фашистката символика и жестокото насилие в Пловдив