11 Март, 2026

Край на арктическите студове, връща се снегът

Край на арктическите студове, връща се снегът

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца - слабо ще се понижава. Преди обяд по поречието на река Дунав и в котловините на Югозападна България ще има мъгла или ниска облачност. След обяд от запад ще започне увеличение на облачността. Ще се появи и слаб запад-северозападен вятър. Ще е малко по-топло, с максимални температури от минус 6-7° в районите с по-трайна мъгла, до 4-5° на места в Южна България. През предстоящата нощ облачността ще е значителна и на места от север на юг ще превали предимно слаб сняг. В северозападните райони има условия снегът да премине в слаб дъжд и да се образуват поледици. 

Над Черноморието ще преобладава слънчево време. След обяд облачността ще се увеличи, но валежи ще има едва през нощта. Ще духа слаб западен вятър. Максималните температури ще са от 0° до 3°. Температурата на морската вода е 4-5°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините слънчеви часове ще има преди обяд. След пладне облачността ще се увеличи. Валежи от сняг ще има през предстоящата нощ. Вятърът ще е умерен, по високите и открити части и силен от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 3°, на 2000 метра – около минус 8°.

Сподели:

Коментари (0)

Конфискуваха 15 000 контрабандни дрехи и парфюми, скрити в автобус

Конфискуваха 15 000 контрабандни дрехи и парфюми, скрити в автобус

Митнически мобилни екипи спират за проверка автобус с турска регистрация край Кардам. Той е пътувал от Турция за Румъния.

Николай Нанков: Чакат ни избор между бъдеще на хаоса и управление с компетентност, което ГЕРБ може да предложи

Николай Нанков: Чакат ни избор между бъдеще на хаоса и управление с компетентност, което ГЕРБ може да предложи

Структурите на ГЕРБ в Ловешко са в пълна готовност да работят активно в предстоящата кампания и да защитим доверието на избирателите отново със силен резултат

Затвориха тунел "Железница" на магистрала "Струма"

Затвориха тунел "Железница" на магистрала "Струма"

По време на ремонтните дейности трафикът в двете посоки ще бъде пренасочван по обходен маршрут по път I-1 София - Кулата