17 Януари, 2026

Кубрат и Тервел Пулеви подават ръка на сираци

Кубрат и Тервел Пулеви подават ръка на сираци

братя Пулеви

Боксьорите набират средства за образованието на деца, лишени от родителска грижа

Най-успешните братя в българския бокс - Кубрат и Тервел Пулеви, подават ръка на деца, лишени от родителска грижа. Навръх празника на детето 1 юни те отварят вратите на своята зала Спорт център ПУЛЕВ в София като благотворително събитие, съобщава Би Ти Ви.

Точно в 14,00 часа на ринга трябва да се качат първите двама таланти от боксовата академия на Пулеви, които да изиграят демонстративен двубой. Момчетата по всяка вероятност ще бъдат изведени на ринга лично от един от братя Пулеви. Веднага след тях ще удари първият гонг и за втората среща между бъдещи шампиони от школата на Кубрат и Тервел.

Събитието се организира с цел набиране на средства, които да бъдат инвестирани в образованието и следдипломната квалификация на момчета и момичета от варненския дом за деца-сираци – „Княгина Надежда”. Целта е юношите и девойките от социалното заведение да получат шанс да изучават чужди езици и да добият професионални умения, които да им помогнат да се реализират в живота след като навършат пълнолетие.
Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.