„В мир със себе си относно евроизборите и преференциалният вот, който измести Светослав Малинов на първо място. Ако не бях начело на листата на Реформаторския блок на европейските избори, щяхме да имаме по-малък резултат” Това беше коментарът на лидерът на ДСБ Меглена Кунева в ефира на БНТ. Тя призова възможността за преференция да се използва и на 5-ти октомври.
Нито един от лидерите на партиите в РБ не се сърди, че не беше избран председател на блока в неделя. Между 5 септември, когато се регистрирахме и бяха готови листитe, и 14 септември имаше 10 дни. За времето, което имаме, ние не правим избори помежду си, ние правим така, че голяма част от българите да изберат нас. Затова не се конкурираме помежду си. Просто не ни стигна времето за качествена организация. По този начин тя обясни отлагането на избор за председател на РБ.
Кунева беше категорична, че „не цъка бомба в РБ” и увери, че решението не е само нейно и на Божидар Лукарски, а общо. "Ние сме в остра конкуренция с ГЕРБ, защото делим едно и също пространство – делим хора, които няма да гласуват за БСП и ДПС и които търсят спасение за себе си и за страната през дясноцентристка партия, заяви лидерът на "Движение България на гражданите".
Още от България
Започва седмицата с много слънце и температури до 35 градуса
Подходящо време за море и планина
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.