С имуществото на КТБ не са извършвани никакви разпоредителни действия, не са разглеждани цесии на вземания срещу банката след отнемането на лиценза й и не са погасявани кредити чрез прихващания след специално приетите промени в Закона за банковата несъстоятелност.
Това се посочва в изпратено до медиите изявление на квесторите на Корпоративна търговска банка Елена Костадинчев и Станислав Лютов.
Те посочват, че не могат да се разпореждат с имуществото на трезора заради наложените по искане на БНБ предварителни обезпечителни мерки (общ запор и възбрана върху цялото имущество), а освен това Закона за кредитните институции забранява подобни действия след отнемането на лиценза.
„Квесторите на банката са на разположение за всякакъв вид проверки от оторизираните за това органи и изразяват пълна готовност за съдействие във връзка с такива проверки”, подчертават Костадинчев и Лютов.
Припомняме, Менда Стоянова от ГЕРБ заяви днес, че квесторите са допуснали 1 млрд. лева от добрите активи на КТБ да изчезнат, като това е станало чрез прехващания.
Още от България
Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!
България няма моралното право да „краде“ бойни способности от воюваща Украйна, а българските пилоти днес заслужават модерна западна техника, интензивни полети и командири, които гледат напред и нагоре, а не към ръждясалите военни складове на разкапващата се съветска империя.
Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция
Премиерът коментира и предстоящия избор на нов Висш съдебен съвет, който според него трябва да покаже дали съдебната власт е готова да се освободи от зависимостите на миналото
Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС
Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.