Комисията за защита на конкуренцията обвини „Енерго - Про Мрежи“ АД и НЕК в злоупотреба с господстващо положение. Причината - забавен процес на присъединяване на производител на електрическа енергия от възобновяеми енергийни източници. Става дума за фотоволтаичната централа „Орлова могила“. Определението не подлежи на обжалване. Двете дружества имат право в 30-дневен срок да представят писмени възражения по предявените твърдения, както и да бъдат изслушани от КЗК.
Още от България
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия
2 деца от футболната школа на Славия загинаха при ПТП-то на АМ "Тракия"
"Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие на турнир в Албена", трагичната новина съобщиха от школата на Славия
Президентът: С помощта на България, екзархията ни в Истанбул трябва да укрепва националното самосъзнание
Премиерът Румен Радев обяви финансова подкрепа в размер на 100 000 евро за българската общност в Истанбул и 20 000 евро за нашите църкви в Одрин