"Заварих инфраструктурни проекти, които в продължение на година и половина са били замразени или не са довършени", заяви регионалният министър Лиляна Павлова и добави, че нищо не е направено по програмата за енергийна ефективност.
Тя изреди и забавените и отложени пътни проекти - магистрала "Марица" е трябвало да бъде готова миналата година, а сега е под въпрос дали ще бъде завършена през 2015 година.
"Магистрала "Струма", завършва в планината, а тя трябваше да е готова до Благоевград", съобщи Павлова и добави, че същото положението с участъка от Петрич до границата, който трябва да бъде предоговорен до края на месеца.
"Не само, че всички големи инфраструктурни проекти са спрени, но няма и пари за зимно поддържане и почистване на пътищата. Парите са изхарчени през лятото, но не е ясно за каква цел", коментира Павлова.
"Нашата цел е да задвижим отново проектите, да върнем доверието в България и да отблокираме еврофондовете по програма "Околна среда", до края на месеца с тази цел ще има среща в Брюксел.
Парите за "Регионално развитие обаче са спрени и вероятността цяла година да не получаваме средства по нея е много голяма.
Павлова съобщи, че Пътната агенция ще се върне в министерството и, че вече е готова с предложения за свои заместници.
Още от България
България дебне слънчевото затъмнение с изтребител МиГ-21
Именно пълната фаза беше най-впечатляващата част от явлението. Когато Луната напълно закри Слънчевия диск, около него се разкри слънчевата корона – структура, която при нормални условия не може да бъде наблюдавана по този начин
Удължен е лицензът за продължаване на дейността на „Лукойл“ в България
Удължаването до 29 октомври тази година е по желание на българската страна с цел синхронизиране на сроковете с лиценза от американската страна.
Ивайло Мирчев: Модерният фашизъм е режимът на Путин! Текстописецът на Радев е българска симбиоза между Дугин и Распутин
"Комунистическите паметници се борят с фашизма толкова, колкото иконите на МВР с катастрофите по пътищата", заяви той