17 Август, 2026

Л. Шулева: Функцията на личен и социален асистент трябва да бъде върната в бюджета

Л. Шулева: Функцията на личен и социален асистент трябва да бъде върната в бюджета
Лидия Шулева

"Необходимо е функцията на личен и социален асистент да бъде върната в бюджета", заяви пред бТВ бившият вицепремиер Лидия Шулева.

По думите ѝ неслучайно майките на деца с увреждания излизат на протести на площадите.

"Не може една изцяло бюджетна функция да бъде прехвърлена за финансиране от програми по европейските проекти. Това е бюджетен ангажимент, не може да бъде прехвърляно на каквато и да било друга институция или програма", подчерта тя.

"Не е въпросът да получаваш социална помощ и да си стоиш вкъщи, за да гледаш детето", категорична беше Шулева.  

Според нея е много по-важно да се създадат центрове за работа с тези деца, за да могат майките да ги оставят, да работят и да бъдат полезни за обществото.

"Тези деца имат нужда от развитие, степените на увреждане са различни и много от тях с подходяща специализирана помощ могат впоследствие да работят и да се развиват", отбеляза Шулева. 

Сподели:
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Коментари (0)