17 Декември, 2025

Лекарите от ТЕЛК в Пловдив оттеглиха молбите си за напускане

Лекарите от ТЕЛК в Пловдив оттеглиха молбите си за напускане

Лекарите от ТЕЛК към Многопрофилната болница в Пловдив оттеглиха предизвестията си за напускане. По думите на административния ръководител д-р Райна Ангелова, причината са внесените вече предложения за промени в законодателството, за които медиците настояваха. 

В началото на миналия месец 15 от общо 18 лекари обявиха, че напускат и реално на 5-и декември, когато изтичаше срокът на предизвестията им, ТЕЛК - Пловдив щеше да спре работа. 

Д-р Райна Ангелова подчерта, че тя и колегите й са решили да останат на работа след среща с директорите на МБАЛ - Пловдив и на Регионалната здравна инспекция, които са ги информирали, че в комисията по здравеопазване в Народното събрание вече се обсъждат варианти за корекция на законовата уредба. Според медиците трябва да се промени чл.110 от Кодекса за социално осигуряване, на базата на който съставите от експертните комисии трябва да връщат парите за получените инвалидни пенсии при обжалване от НОИ.

"Човекът, който си е получил пенсиите през това време, той няма никакво отношение. Ние възразяваме именно срещу това. При едно обжалвано решение не трябва да продължават плащанията по него, докато излезе окончателното решение, а не че не искаме да бъдем контролирани. Нашата работа е такава, тя е на показ и е на контрол", заяви д-р Ангелова.

По думите й, ако след Нова година промените не бъдат факт, лекарите от ТЕЛК този път ще напуснат работа без предизвестия.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: България може да се управлява и без коалиция, можем да бъдем първа политическа сила

Ивайло Мирчев: България може да се управлява и без коалиция, можем да бъдем първа политическа сила

Депутатът смята, че не е толкова важно кой ще бъде служебен премиер, а кой ще е министър на вътрешните работи, за да се проведат честни избори

Таня Буруджиева: Персонализацията в една парламентарна система ражда винаги чудовища

Таня Буруджиева: Персонализацията в една парламентарна система ражда винаги чудовища

България ще продължи да бъде управлявана от коалиции, много от тях безпринципни, защото няма политически субект, който да олицетворява промяната в обществото

Николай Василев: Закъсняхме с 15 години за еврозоната

Николай Василев: Закъсняхме с 15 години за еврозоната

„Бюджетите на Асен Василев ни забавиха с 3 години и той ни изкара от еврозоната за 3 години", заяви бившият вицепремиер Николай Василев