„Медиците днес няма да протестират”, обяви пред TV7 д-р Юлиан Йорданов, заместник-председател на Българския лекарски съюз и лекар в Първа градска болница в София. Правителството реши да отпусне допълнително 225 млн.лв. за здравеопазването и поради това докторите отказаха излизането на улицата. Споменатата сума обаче е със 100 млн. лв. по-малка от необходимата и е крайно недостатъчна за нуждите на болниците.
„През ноември и декември т.г. няма да има пари за лечебните заведения, да му мислят управляващите, които решават въпроса само за два месеца напред и оставят другото на новото правителство”, каза д-р Йорданов.
Той припомни, че всяка държава заявява желание за оптимизиране на здравната си система. Но англичаните например са заложили 15 млрд. паунда за това, а нашите политици залъгват народа, че ще гласуват нужните средства след като се въведе здравна реформа. „Трябва да има последователност във всички действия, а не всеки кабинет да прави собствени планове и сметки”, категоричен е зам.шефът на Българския лекарски съюз.
Още от България
Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!
България няма моралното право да „краде“ бойни способности от воюваща Украйна, а българските пилоти днес заслужават модерна западна техника, интензивни полети и командири, които гледат напред и нагоре, а не към ръждясалите военни складове на разкапващата се съветска империя.
Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция
Премиерът коментира и предстоящия избор на нов Висш съдебен съвет, който според него трябва да покаже дали съдебната власт е готова да се освободи от зависимостите на миналото
Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС
Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.