11 Май, 2026

Лили Маринкова: Клиентелисти в БНР създават усещане, че медията е дадена под аренда

Лили Маринкова: Клиентелисти в БНР създават усещане, че медията е дадена под аренда

Има клиентелистки назначения в националното радио и това буди подозрението, че медията е дадена под аренда. Това са хора, които нямат общо с нашата медия. Това посочи журналистът от БНР Лили Маринкова, която, след като съдът я върна на работа в медията, беше пенсионирана.
По думите й ситуацията в радиото прилича на инцидента с работник на строежа на новото НС и частната охранителна фирма. „ Успоредно до държавното се прилепва нещо частно, което като паразит да се възползва, включително и от отклоняване на средства от държавната медия.”

 Тя коментира, че в радиото има и необичайни мерки за сигурност. По думите й няма да се учуди, ако и там е „кацнала” охранителна фирма, а в БНР има хора, които създават паника и усещане за несигурност.
Журналистката коментира още, че не желае да отправя послания към генералния директор на радиото Александър Велев и апелира към личната му отговорност. Тя добави, че има една чувствителност към критиката в медията.

Сподели:

Коментари (0)

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Съдия Ива Кечева става първият назначен заместник на новия правосъден министър Николай Найденов

Терзиев уволни назначения от него шеф на "Гробищни паркове" - за злоупотреби

Терзиев уволни назначения от него шеф на "Гробищни паркове" - за злоупотреби

Установено е незаконосъобразно и непрозрачно изразходване на публични средства, неспазване на бюджетната дисциплина, назначаване на лица без необходимото образование и стаж, както и липса на контрол при обработка на лични данни

ПБ: Висящите конкурси в съдебната система се отменят, гласуването за ВСС - само на хартия

ПБ: Висящите конкурси в съдебната система се отменят, гласуването за ВСС - само на хартия

Предвидено е министърът на правосъдието да може да оспорва всички решения и актове на Пленума и на колегиите на ВСС пред Върховния административен съд като е заложено, че жалбата спира изпълнението на обжалваните решения на кадровиците