7 Декември, 2025

Липса на кворум провали заседание на парламента

Липса на кворум провали заседание на парламента

 

Социалистите обвиниха ГЕРБ, че нарочно са провалили днешния парламентарен контрол. Те обвиниха партията на Борисов, че вече са започнали да се държат като опозиция, отказвайки да отговорят на наболели за обществото въпроси. 

След като БСП изразиха възмущението си пред журналистите в парламента, от ГЕРБ отговориха с контраизявление. Зам.-председателят на парламента Менда Стоянова излезе пред журналистите, описа обстановката и без да отговаря на въпроси си тръгна. 

„Изключително съм разочарована от народните представители и това, което се случи днес. Докато гласувахме точка първа и втора от днешния дневен ред, а именно изборът на конституционен съдия, изборът на членове за комисията за отнемане на незаконно придобитото имущество залата беше пълна, имаше над 150 души, които гласуваха реално за тези две точки. Когато преминахме към точка трета - второ четене на закона за чужденците, още на третия текст се оказа, че няма кворум, за да може гласуването да продължи", разказа Стоянова. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”