17 Юни, 2026

Лозан Панов: Нямам доверие на екипа на Владимира Янева

Лозан Панов: Нямам доверие на екипа на Владимира Янева

Председателят на Върховния касационен съд Лозан Панов заяви, че няма доверие на екипа на подалата оставка като председател на Софийския градски съд Владимира Янева. Той представи пред медиите изпълняващия длъжността шеф на съда. Владимир Йорданов поиска малко време, за да се запознае с обстановката и да начертае първи стъпки.

"Смятам, че за състоянието на Софийския градски съд отговорност носят всички заместници. Не в еднаква степен, разбира се. Ето защо, много трудно ще бъде на изпълняващият длъжността, да заложи именно на тези хора. Търсим колеги, които имат авторитет, достойнство, колеги, които са етични, които могат да подпомогнат съдия Йорданов в неговата дейност. Смятам, че заместниците, които са в момента, не биха могли да бъдат тези, които да подкрепят съдия Йорданов", коментира Панов. 

"Аз апелирах за оставки двукратно след ВСС. Всички знаят, че това е въпрос на личен акт, който подлежи на преценка от съответния титуляр", заяви председателят на ВКС.

Лозан Панов обяви, че ще настоява пред Висшия съдебен съвет още тази седмица да открие процедура за избор на нов председател на Софийския градски съд.

Сподели:
Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса

2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Борислав Сарафов подаде оставка от този пост. Членове на колегията отбелязаха, че ситуацията е без прецедент и се е наложило ВСС да действа, след като и.ф. главен прокурор не е предложила кандидат и никой от сегашните заместници в НСлС не е дал съгласие да заеме поста

Коментари (0)