Няма да може да има принципна коалиция, защото различията между хората в нея са много големи, заяви в ефира на бТВ Любен Дилов-син, лидер на "Гергьовден", която се включи в ББЦ. Той доуточни, че "не се и слагат кой знае какви важни условия, слага се един праг на търпимост. Това е голям изпит за хората, които твърдят, че са народни представители. Политиците ще трябва да закрепят правителството поне една година.
Той коментира и великото преселение на политиците. "Аз никога не съм се явявал от друга партия, освен от "Гергьовден", увери и добави, че и Чърчил е минавал от крайно дясно в крайно ляво. "Не това е определящо." Той поясни още, че "едно нещо определя хората, които минаха в ББЦ - недоволството към първия мандат на ГЕРБ - това ги обединява".
Другият събеседник, Найден Зеленогорски от Реформаторския блок, заяви, че е изключително важно не какво се случва с преговорите, а с публичните финанси. Дупката в КТБ е голяма и състоянието на банката е доста тревожно. "До момента не сме разговаряли за конкретни неща, ГЕРБ има отговорността да прецени как да води преговорите и да предложи формула. За нас предпочитаният вариант е десноцентристко правителство. Важно е да няма политически игрички, а да има стабилност", убеден е Зеленогорски. Той също коментира въпроса на водещите за политическото номадство. "Аз напуснах СДС, когато се разби Синята коалиция. Ако тя беше продължила да съществува, щях да съм и сега там. ДБГ и РБ са десни проекти.
В политиката се работи с реалностите, които са на терена", допълни той.
Още от България
Мохамед Халаф: Мигрантският наплив в Сеута е планирано нашествие - Европа се самоубива, приемайки най-лошите
"Ислямистите контролират Европа с помощта на крайната левица, Партията на зелените и някои либерални течения"
Енергийната помощ за предстоящия отоплителен сезон ще е с 11 евро повече
Към вчерашна дата в цялата страна са подадени над 216 000 заявления за енергийни помощи
ЕК преведе 896 млн. евро на България по Механизма за възстановяване и устойчивост
Плащането е заради напредъка по важни реформи, както и за инвестиции. България подаде четвъртото си искане за плащане на обща стойност 1,1 млрд. евро на 2 април 2026 г.