17 Март, 2026

Любо Ганев и Светла Оцетова били агенти на ДС

Любо Ганев и Светла Оцетова били агенти на ДС

Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол е имал псевдоним Тони от март 1987 година. 

Ганев е сътрудничил на Трето управление на ДС, става ясно от решението на Комисията по досиетата след проверка на председателите и членовете на управителните и контролните органи на Българския олимпийски комитет. 

Олимпийската шампионка Светла Оцетова също е била агент, имала е псевдоним Марияна и е работила към Трето управление на ДС от 1978 г. Оцетова е член на Изпълнителното бюро на БОК от март 1995 до януари 1998 г. и от ноември 2000 до ноември 2005 г., член на УС на БОК от януари 1998 до ноември 2000 г. и зам.-председател и член на Изпълнителното бюро от ноември 2005 до септември 2009 година. 

Проверени са 76 души-председателите и членовете на управителните и контролните органи на Българския олимпийски комитет.

Останалите ръководители на БОК, свързани с комунистическите служби са: Божидар Любенов Япраков, Валентин Петков Заяков, Георги Евдокиев Марков, Никола Димитров Проданов, Пенчо Георгиев Гешев, Пламен Иванов Дочевски, Пламен Петров Кръстев, Пюзант Ованес Касабян, Цено Ценов Ценов.

Сподели:

Коментари (0)

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори