17 Юни, 2026

Любомир Кючуков: Европа трябва да има доктрина за борба с идеологиите

Любомир Кючуков: Европа трябва да има доктрина за борба с идеологиите

Европа може да има доктрина за борба с убийците, но няма доктрина за борба с идеологиите. "Ислямска държава" превръща своята борба в една идеология. Това каза пред камерите на на БНТ Любомир Кючуков, директор на Института за икономика и международни отношения.

Заедно с него гост беше и Весела Чернева, директорът на програма “Европа и съседи” в Европейския съвет за външна политика. Двамата коментираха вчерашните атентати в Брюксел. Страхът е едно от най-големите оръжия на терористите. Европа трябва да разбере, че справянето с този проблем се намира в неговия корен. След 11 септември САЩ разгроми "Ал Кайда". Трябва да очакваме удари в Сирия, Ирак и Либия, където е сърцето на ИД. Станалото вчера не е проблем на Брюксел и Белгия. Това е общ проблем на Европа, каза още Чернева. 

Не трябва да се подвеждаме по логиката и стъпките на ИД. Радикалният ислям трябва да бъде потушен с едно взаимодействие между нас и мюсюлманската общност. Не трябва да се смесват бежанците с терористите. Радикалните леви и десни партии набират сила, каза Кючуков.

Сподели:
ДБ: Гласят за шеф на дирекция „Хазарт" адвокат на една от водещите хазартни компании

ДБ: Гласят за шеф на дирекция „Хазарт" адвокат на една от водещите хазартни компании

По думите на Владислав Панев Гинка Панаретова е заемала длъжност директор на Дирекция „Надзор върху хазарта и хазартните дейности" към НАП, а хазартният сектор е доста чувствителен

От „Възраждане“ искат тежка мярка спрямо Северна Македония

От „Възраждане“ искат тежка мярка спрямо Северна Македония

Ангел Георгиев обвини "ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ, които подкрепиха свалянето на ветото спрямо Северна Македония, и БСП, които гласуваха „въздържал се“, заяви Ангел Георгиев пред журналисти

Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения

Трус в Сметната палата: Проданов приклещи Димитър Главчев със сигнали за мащабни нарушения

Шефът на бюджетната комисия поиска спешна проверка за конфликт на интереси, устни заповеди към одитори и умишлено забавяне на готови доклади в одитната институция

Коментари (0)