31 Юли, 2026

Лютви Местан: Външни сили искат да отклонят България от стратегическия ценностен избор

Лютви Местан: Външни сили искат да отклонят България от стратегическия ценностен избор

Ставаме свидетели през последните няколко месеца на откровени напъни на външни сили за отклоняване на България от стратегическия ценностен избор. Това каза от парламентарната трибуна лидерът на ДОСТ Лютви Местан по време на дебатите по промените в Закона за обявяването на комунистическия режим в България за престъпен, предаде  „Фокус“. „Целта е България да бъде извадена от НАТО и да бъдат преследвани всички онези български политици, които днес си позволяват да защитават ценностите на евроатлантизма“, заяви той. „Дебатите днес трябва да са каква е България и ще остане ли на своя стратегически път - да се развива като модерна, европейска, стратегическа държава“, посочи Лютви Местан. „Историческото минало може да разделя общества, които не са научили уроците на миналото. Не приемам тезата, че обсъжданият законопроект разделя днешното българско общество“, коментира народният представител. „Ако днешното българско общество е разделено по оценката за наследство на комунистически режим това означава, че рецидивите на комунистическия режим са още живи“, каза още Лютви Местан.

Сподели:
ГЕРБ-СДС и ПП внесоха искания към КС държавният бюджет да бъде обявен за противоконституционен

ГЕРБ-СДС и ПП внесоха искания към КС държавният бюджет да бъде обявен за противоконституционен

И двете партии са събрали по 50 подписа за своите жалби, като ГЕРБ са подкрепили ПП, а "Продължаваме промяната" са подкрепили ГЕРБ

ГЕРБ-СДС с остра критика към дипломацията на Радев

ГЕРБ-СДС с остра критика към дипломацията на Радев

Поводът е критичният тон на ирански представител, свързан с решението на парламента за временно пребиваване на американски цистерни в база "Безмер"

Божидар Божанов: Нашата цел е да издигнем надпартиен кандидат за президент

Божидар Божанов: Нашата цел е да издигнем надпартиен кандидат за президент

По неговите думи Андрей Гюров е показал, че не е обвързан политически и е показал поведение на истински държавник

Коментари (0)