10 Юли, 2026

М. Константинов: Опозицията поиска оставката на Димитър Главчев, за да демонстрира някаква дейност

М. Константинов: Опозицията поиска оставката на  Димитър Главчев, за да демонстрира някаква дейност

На този етап властта в България лежи на отделни идеи, за които липсват законови текстове

БСП има 80 депутати, които трябва да използва за по-смислени каузи. Това каза във вечерния блок „Това е България“ на Радио „Фокус“ проф. Михаил Константинов. Той допълни, че опозицията е поискала оставката на председателя на Народното събрание Димитър Главчев, за да демонстрира някаква дейност, без да влага конкретни мотиви. „За съжаление, доста слабо изпълнение. Имам чувството, че колегите от БСП не знаят точно какво да правят и просто демонстрират някаква дейност, за съжаление, не по най-добрия начин. Разбира се, без опозиция, даже бих казал - без яростна опозиция, всяка власт накрая се скапва – това е аксиома в политиката, но добре е, когато опозицията критикува нещо, да го прави по смислен начин. Критиката е към всички, защото и опозицията е вяла, и управлението още не е заработило на пълни обороти“, обясни проф. Михаил Константинов. Той отбеляза, че на този етап властта в България лежи на отделни идеи, за които липсват законови текстове. По думите му всеки един депутат или група депутати трябва да проявят инициатива и да започнат да внасят реални законопроекти. 
Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)