"ЦУМ се очертава като място за срещи "извън обичайното". Не съм бил там и не мога да кажа какво се случва там. Едва ли е задкулисие, но е индикиране за нещо нередно. Това очевидно води до внушение за задкулистност", заяви пред бТВ бившият лидер на БСП Михаил Миков.
"Този случай беше използван от Корнелия Нинова, за да разчисти Георги Гергов, за да разкъса връзката с него, защото той я избра.
"На закритото заседание на конгреса, пред 800 делегати аз казах, че не съм избиран от Георги Гергов и не искам подкрепа "оттам" и посочих кулисите в НДК", каза още той.
"Тук става дума за сделки и пазарлъци, които аз смятам, че не трябва да се случват. Очевидно Корнелия Нинова ги е правила", коментира той.
"Големият въпрос е доколко колективното ръководство е ангажирано в политиката на партията или се върви към еднолично управление. Има процес на разчистване, за да се обезличи и да не се чува истината", заяви Миков.
"Председателят на партията може да бъде и в партийното и в парламентарното ръководство, а това не е позволено на други от БСП. Моето конституционно право да бъда избиран е нарушено заради решението на партията, че може да има определен брой мандати. Защо на Стефан Данаилов не се броят мандадитет отпреди 10 ноември", попита той.
По думите му, Румен Овчаров наистина е замесен в процесите в последните седмици в БСП.
"Ще се опитам в Националния съвет да предотвратя някои тежки политически грешки на партията", каза още Миков.
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък