6 Декември, 2025

М. Неков: Предстоят много тежки месеци, по-добре БСП да остане в опоцизия

М. Неков: Предстоят много тежки месеци, по-добре БСП да остане в опоцизия

"БСП трябва да остане в опозиция на дясноцентристкото правителство", смята най-младият евродепутат Момчил Неков, станал известен с прозвището "Любимец 15", след като на евроизборите изпревари по брой гласове лидера на партията Сергей Станишев.

"Една партия, когато е в опозиция се изгражда организационно и се укрепва, а БСП има нужда точно от това", заяви Неков.

Той отново отрече върху него да е бил оказван натиск от ръководството на партията да се откаже от мястото си в Европарламента.

"Не е имало натиск, нищо не са ми предлагали в замяна", заяви Неков и добави, че приемането на пост през май би било "като да си купиш фабрика на девети септември".

По думите му, двамата със Сергей Станишев са в прекрасни отношения, както и с Илияна Йотова, която след евроизборите го нарече "техническа грешка".

Неков, който е политолог по образование, прогнозира, че предстоят много тежки шест месеца, през които трябва да бъде разрешена кризата с КТБ и да бъде вдигната цената на тока. По думите му, това е още един аргумент в полза на това БСП да бъде парламентарна опозиция.

"Два милиона от средствата, които трябваше да получим за преодоляване на щетите от наводненията не са включени в бюджета и отправих питане до съответния комисар. Трябва да ни отговорят защо сумата е намалена-дали не се признават средства или има друга причина", заяви Неков.

По повод увеличените вноски в бюджета на ЕС и коментара на Найджъл Фарадж, че Брюксел е кръвожаден вампир, Неков коментира, че това са чисто популистки изказвания, имащи за цел да повишат рейтинга му.

Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.