Украинското МВР публикува списък с лица "самообявили се за международни наблюдатели и извършили незаконни действия на територията на Донецка и Луганска области по време на така наречените избори".
Вътрешното министерство предлага те да бъдат обявени за персона нон грата в в Украйна
"МВР се обръща към украинското Министерство на външните работи с молба да предприеме съответните мерки за гарантиране на обявяването на посочените чуждестранни граждани за персона нон грата на територията на Украйна и предаване на информацията за тяхното участие в противоправни действия на територията на Украйна на съответните правителствени учреждения в тези страни", се казва в официалното съобщение.
Първа в списъка на украинското МВР е Магдалена Ташева от "Атака". Отбелязано е, че тя е журналистка и членува в националистическа партия, бореща се за излизане на България от ЕС и НАТО.
Ташева е в списък с общо 18 души, които са в страната като наблюдатели на изборите.
МВР на Украйна посочва, че те са представители на "най-ненавистните и антидемократични политически сили в страните си".
В списъка под номер 4 е Алесандра Мусолини - внучка на италианския фашистки лидер Бенито Мусолини, както и други самообявили се наблюдатели от страни като САЩ, Чехия, Италия, Австрия, Сърбия, Унгария и други.
В Донецк, където наблюдаваше непризнатите от България избори, Магдалена Ташева, че хората излизали да гласуват като на празник-с песни и танци.


Коментари (0)