7 Февруари, 2026

Махат ЕГН-тата от бележниците

Махат ЕГН-тата от бележниците

ЕГН-тата ще бъдат премахнати от ученическите бележници и карти, става ясно от писмо на Министерството на образованието, свързано с отпечатване на задължителната документация за началото на учебната 2015/2016 година, което е разпратено до столичните директори.

От писмото става ясно, че образците на сегашните бележници и лични карти на учениците, на които са изписани техните ЕГН-та, няма да бъдат актуални догодина, съобщава "Монитор".

Комисията за защита на личните данни излезе с решение в началото на февруари ЕГН-тата да бъдат премахнати от бележниците на учениците от началото на следващата учебна година.

Звеното задължи просветния министър проф. Тодор Танев да изпълни разпореждането и да издаде заповед до 26 февруари 2015 г., иначе го грози глоба до 100 000 лв. 

Затова от следващата година ЕГН-тата няма да бъдат изписани на ученическите документи.

Сподели:

Коментари (0)

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

С Румен Радев поддържам отношения на взаимно уважение, но не бих водил диалог с него, изтъкна още кандидатът за лидер на социалистите

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Сред кандидатите да заемат мястото на Атанас Зафиров са петима изявени личности в партийния и обществен живот

Облачна събота, но сравнително топла за сезона

Облачна събота, но сравнително топла за сезона

Максималните температури в Северна България ще бъдат между 5° и 10°, в Южна – между 11° и 14°, в крайните югозападни райони до 17°, в София 10°-11°