Ванга не е напускала Струмица. Там тя продължава да пророкува до родната си къща чрез комшийката си. Така поне твърдят македонски медии. У нас пък се шегуват, че тук тази роля играе официалната й говорителка Нешка Робева.
Струмичанката Фимка Гого-Михайлова, първата
съседка на Вангелия Димитрова Гущерова - известната пророчица баба
Ванга, твърди, че вече 20 г. всяка вечер я сънува и всичко, което ясновидката й
казва насън, се сбъдва, пише македонското електронно издание "Република", цитирано от "Фокус".
Фимка Гохо-Михайлова е родена на 23 февруари 1942 г. в Струмица, само два
месеца преди Ванга да напусне града и да замине за България. Приятелството
между съседките започва през 60-те години на миналия век и продължава до
смъртта на Ванга през 1996 г., заявиха по време на промоцията на книгата
"Свидетелство за Ванга", организирано в Центъра за култура в
Струмица.
"Родена съм до къщата на леля Ванга. Двете с майка ми бяха едно поколение,
връстници. Като дете много съм слушала за нея от майка ми. За първи път я видях
през 1962 г. През 1970 г. дойдох в Петрич, когато почина съпругът й Димитър.
Бяхме много близки, взаимно си разказвахме сънищата и произнасяхме мислите си
на глас. Последния път се видяхме през май 1996 г., преди да почине. Дойдох в
Рупите с баница, защото тя така ми беше поръчала. Леля Ванга беше вегетарианка,
искаше постни яхнии - пълнени чушки, сарми. Искаше сладко, смокини, ягоди,
различни плодове", разказва Гого-Михайлова.
Тя твърди, че продължава да общува с нея и след като баба Ванга си е отишла от
този свят.
"Двадесет години сънувам. Сънищата си описах в книгата "Роднини и
съдби". Водим разговори с нея. Тя ми казва: "Това, Фимке, не са
сънища, а пророчества". Всичко, което ми е казала насън, се е случило.
"
Фимка Гого-Михайлова издава първата си книга за българската пророчица
"Ванга и аз" през 2014 г., с която постига голям успех в Македония.
На 11 август, точно 20 г. след смъртта на Ванга, в дома на културата в Струмица
се състоя промоцията на новата й книга "Свидетелства за Ванга",
отбелязва изданието.
Ще припомним, че днес с името на ясновидката се спекулира, особено във връзка с настоящите бурни събития по света. Най-вече в руските медии, където се раждат невероятни "пророчества" от нейно име.
За Сирия обаче Ванга наистина е говорила.В книгата си „Истината за
Ванга” нейната племенничка Красимира Стоянова цитира едно от
предсказанията на леля си. То е ясно в първата си част, но във втората е доста
енигматично и трудно за тълкуване. Особено в онези години, когато е
произнесено. Може би скоро ще го разберем...Ванга е казала:
„Човечеството ще преживее много
катаклизми и много бурни събития. Ще се променя и съзнанието на хората. Ще
дойдат тежки времена, хората ще се разделят на групи по вяра. Ще дойде на света
най-старото учение. Питат ме: „Скоро ли ще дойде на света това време?” Не, не
скоро. Още Сирия не е паднала”.Това е. Предстои да станем свидетели
на останалото очевидно.
Най-старото учение на земята е култът към Богинята майка, но затова друг
път.
Сирия....
Събитията там тепърва предстоят.
Още от България
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът