2 Юли, 2026

Манолова скочи на министър Бъчварова: Кой кара самолета - пилот или стюардеса?

Манолова скочи на министър Бъчварова: Кой кара самолета - пилот или стюардеса?

Има ли пилот в самолета на МВР, или се е качила само стюардесата? Кой управлява МВР? Това попита соцдепутатката Мая Манолова вътрешния министър Румяна Бъчварова по време на парламентарния контрол, след като не остана удоволетворена от отговора ѝ за това какво се прави по исканията на синдикатите в МВР.

"Водим диалог с тях от самото начало", увери Бъчварова. Тя съобщи, че тази седмица са създадени 2 работни групи и дори вече се подготвят законови промени по исканията на синдикатите. Предвиждало се и въвеждането на социален пакет, с който да се гарантират почивки на работниците в станциите на МВР и профилактични прегледи.

"Нямаме възможност да им дадем допълнителни средства, но се опитваме да компенсираме това с осигуряването на допълнително време със семействата им", каза Бъчварова.

"Моя основна грижа е служителите да работят добре", обяви тя и предупреди, че колкото повече се политизира този процес, толкова по-малко проблеми ще бъдат решени.

В кулоарите Бъчварова уточни пред журналисти, че се чувства като "пилота" в самолета.

Вътрешният министър отказа предложението на Манолова да излязат заедно пред парламента и да отидат при палатката на протестиращите синдикалисти. "Ние сме от различна страна. Аз съм от хората, които се опитват да решават въпроси", каза Бъчварова.

"Вашият екип не е особено компетентен и ще има отново протести", предупреди я Манолова.

"Административната реформа в МВР е зациклила и чантаджийте побеждават", включи се и соцдепутатът Кирил Добрев.

МВР подготвя наредба с мерки срещу шума в населените места, която ще изпрати до местните власти, каза още Бъчварова.

Сподели:
Асен Василев: Замразени плащания за майките и пенсионерите,  водопад от евро за...

Асен Василев: Замразени плащания за майките и пенсионерите, водопад от евро за...

"Увеличението на задълженията трябва да върви ръка за ръка с увеличението на правата. А правата на гражданите в проектобюджета на Гълъб Донев са замразени", смята той

Депутат на Радев за бюджета: Просто се налага да изпием до дъно тази горчива чаша

Депутат на Радев за бюджета: Просто се налага да изпием до дъно тази горчива чаша

Той обаче увери, че е доста по-обнадежден по отношение за финансовите параметри на Бюджет 2027 и същевременно отрече Бюджет 2026 да е дело на „Прогресивна България“.

Хамид Хамид: Справката за Делян Пеевски е изфабрикувана, отговорните лица в ГДБОП да се извинят

Хамид Хамид: Справката за Делян Пеевски е изфабрикувана, отговорните лица в ГДБОП да се извинят

Министърът се позова на справка, изготвена от служители на ГДБОП, припомни той

Коментари (0)