Разбирам желанието на политиците и някои от институциите, ангажирани с провеждането на изборите, да си потърсят виновник и да се опитат да прехвърлят отговорността, каза пред БНР омбудсманът на България Мая Манолова за ситуацията в зала „Арена Армеец”.
На въпрос трябва ли да се променя Изборният кодекс, за да не се повтаря картината от зала Арена „Армеец“, тя отговори, че няма закон, който да е съвършен и няма проблем дефектите, които той е показал, да бъдат поправени. „Никога не съм бягала от отговорност, 3 пъти бях в зала „Арена Армеец” и мога да кажа от първо лице, че е абсолютно нормално да бъде увеличен броят на хората, които приемат изборните книжа и протоколите”, посочи тя. „Не съм органът и институцията, която би следвало да казва кой не си е свършил работата и кои трябва да носи отговорност”, заяви Манолова и добави, че не е вярно, че броят на членовете на ОИК-София е намален.
Според нея, когато се вижда, че има някакъв очевиден проблем, институциите трябва да го решат. По думите й, всички, които са свързани с организацията на изборите, е трябвало да отидат в зала „Арена Армеец” и да видят какъв е проблема. „Опитах се да играя ролята на посредник между институциите, за да обясня очевидното
Още от България
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро
Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър
Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.