14 Май, 2026

Марешки обяви Ахчиева за бушон, искали да го спрат от президентските избори

Марешки обяви Ахчиева за бушон, искали да го спрат от президентските избори

Готви се покушение срещу журналистката Валя Ахчиева и нейното предаване, което да бъде „пришито“ на Марешки. Така заинтересовани кръгове искали да спрат бизнесмена от участие в президентските избори. Това стана ясно на нарочна пресконференция, която фармацевтичният бос даде днес за журналисти.

Преди дни в свое предаване Валя Ахчиева разкри, че Марешки продава горивото си на загуба, което всъщност е забранено от закона. 

Неприятно съм изненадан от това, че вече на бензиностанциите на картела отново има цени около и над 2 лв. за основните видове горива. Мен отдавна ме предупредиха, че ще започнат тежки провокации от рода на замърсяване на наши горива, подхвърляне на некачествен бензин. Януари или февруари беше направен първият опит, за който си помислихме че е случайност. Част от горивото, предназначено за Айтос беше много тежко замърсено и щеше да доведе до разваляне на безброй автомобили, оплака се бизнесменът, който уточни, че по чиста случайност шофьорът при разтоварването забелязал, че мирише лошо.

Последвала и следваща провокация - на бензиностанцията на Марешки се оказало, че при проверка било открито високо съдържание на сяра в единия от съдовете с дизел. Според него няма как горивото в цяла България да е много добро, а само в една бензиностанция не.

Марешки отрече да се е обаждал на Валя  Ахчиева, за да  дава платена консултация за горивото. Но са направили известна връзка, защото не може да го измисли самата Ахчиева, а група от хора. 

Самата Ахчиева не знае, че е „бушон“ в такава мръсна схема. Беше ми подсказано, че може да има и следваща акция, за да спасим и Ахчиева, и себе си. В момента тя прави мишена себе си, защото всеки един, срещу когото е пускала материали преди това, може да отиде да използва този момент и да й отмъсти, като това бъде приписано на мен, подчерта Марешки.

Според него има опити да отклонят вниманието му и от президентските избори, за които коментира, че би искал да се кандидатира с жена. Той бе категоричен, че не е съгласен България да обявява война на Русия, защото сме с общ език, култура и религия. 

Ще се окаже, че за няколко сребърника е продаден интересът на българския народ. Аз не съм нито новият, нито старият Левски, но съм негов последовател, подчерта още кандидат-президентът.

Сподели:

Коментари (0)

Вили Лилков: Демонтажът на ПСА трябва да продължи - и да се обяви конкурс за Княжеската градина

Вили Лилков: Демонтажът на ПСА трябва да продължи - и да се обяви конкурс за Княжеската градина

"Тези пространства имат друг смисъл и те трябва да бъдат развивани."

Радев прави нови кадрови рокади: Шестима заместник-министри влизат в кабинета

Радев прави нови кадрови рокади: Шестима заместник-министри влизат в кабинета

Кадровите промени се случват в момент, когато правителството се опитва да стабилизира администрацията и да засили контрола върху ключови ресори

Стойчо Стойчев: Моделът от последните пет години беше на безтегловност и безвластие, не Борисов-Пеевски

Стойчо Стойчев: Моделът от последните пет години беше на безтегловност и безвластие, не Борисов-Пеевски

"Ако трябва категорично да се доказва някакъв модел, това е липсата на мнозинство, липсата на редовни управления - в тази слаба институционална среда много спекуланти успяха да забогатеят на гърба на обикновените потребители“