"Думите са безсилни да опишат енергията и емоцията, когато си в Москва точно на този ден", написа в профила си във Facebook лидерът на "Воля"Веселин Марешки, като по този начин става ясно, че той е в Русия на 9 май.
От написаното от Марешки не става ясно дали той е в Москва по покана на партия или институция или е заминал като обикновен турист. От снимката, публикувана от Марешки, се вижда, че той е на една от трибуните на Червения площад.
Припомняме, че преди седмица Веселин Марешки беше гост на среща домакинствата от крайнодясната Марин льо Пен, лидер на френския "Национален фронт", а непосредствено след това заяви, че имаме нужда от референдум за излизане от НАТО.
Припомняме, че "Националният фронт" нееднократно е получавал финансиране от Русия, а Марин льо Пен презна, че партията и е получила кредит от 9 милиона евро.

Още от България
Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“
"Тъй като се намирам в Страсбург заедно с колеги от ПГ на ДПС, където провеждаме поредица от срещи с евродепутати и представители на различни политически групи, и след като разбрах какво се случва в момента в МВР, ГДБОП и ДАНС, реших да не губя време и да подам сигнала незабавно."
ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи
От партията внасят законопроект за забрана на социалните мрежи за деца до 16 години. "Днес едно съобщение в чат може да нарани едно дете повече, отколкото може да бъде наранено в училище."
Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов
Тя е съпруга на поета. Едни от обичаните нейни творби са текстовете на „Може би“ на група „Сигнал“, „Разпилей ме ти цялата“ в изпълнение на Лили Иванова и „Любовта е“ на Хайгашот Агасян.