12 Февруари, 2026

Марешки: Валерия Велева ми искаше пари, за да ми е спокойно

Марешки: Валерия Велева ми искаше пари, за да ми е спокойно

Бизнесменът Веселин Марешки хвърли бомба в ефира на Нова телевизия, като обяви, че журналистката Валерия Велева му е искала данък "комфорт" преди президентските избори.

"Тя лично дойде при мен в офиса ми и ми каза: "Дай пари, за да ти е спокойно". Почнах да й давам и ми беше спокойно, тя ме хвалеше. В секундата, в която спрях, сайтът й почна да ме напада и ми стана неспокойно".

Валерия Велева, кръстена от Ахмед Доган "Мадам В.", се включи пряко в предаването "Здравей, България", за да опровергае думите на аптечно-бензинджийския бос:

"Това, което каза Веселин Марешки, е абсолютна лъжа. Един-единствен път сме се срещали. Отношенията ни са били същите, като с всички политически сили по време на кампанията. Никога не съм искала пари от него с цел осигуряване на медиен комфорт. Нашите отношения са предмет на Сметната палата. Както всички медии, сме имали договори, които са публични. Всички материали, които са минали в сайта "Епицентър", са били с логото „Платена публикация”. Нищо, което не е било предмет на договора, не е било публикувано", обясни Велева.

Според него днешната реакция на Марешки се дължи на това, че преди два дни сайтът й е пуснал обвинителния акт по делото срещу него за хулиганство.

"Това дело е от 2014 г., тоест много преди предизборната кампания. Защо, ако не съм плащал за комфорт, то не е публикувано преди това", контрира Марешки.

"Всичко това е клевета", категорична бе Велева.

"Тогава ще се видим в съда", отвърна й бизнесменът. 

Сайтът "Епицентър" бе създаден от Валерия Велева през 2015 г. след фалита на вестник "Преса", където тя беше първи зам.-главен редактор. Фалстартът му бе белязан от публикуването на тарифи за непознати журналистически жанрове като "платен анализ" или "платен коментар". В момента редакционната политика на "Епицентър" е тясно свързана с "Позитано 20" и дитирамбите около личността на новоизбрания президент Румен Радев. 

Сподели:

Коментари (0)

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Става дума за новите текстове, които засягат платеното паркиране и организацията на движението

Желязков за казуса „Петрохан“: Това е национална драма, МВР ще си свърши работата, ако бъде оставено да работи

Желязков за казуса „Петрохан“: Това е национална драма, МВР ще си свърши работата, ако бъде оставено да работи

"Нямаме право политически да налагаме впечатления, внушения, твърдения, защото не е честно към разбирането, че сме правова държава"

Руското посолство с манипулация на Захарова за „Альоша“, бълнува неонацисти в София

Руското посолство с манипулация на Захарова за „Альоша“, бълнува неонацисти в София

Тя завява, че на 1 февруари паметникът е бил „осквернен от вандали“, а българските власти „си затварят очите“ и „толерират реваншизъм“