18 Юни, 2026

Марешки: "Воля" ще подпише коалиционно споразумение срещу поне един сектор

Марешки: "Воля" ще подпише коалиционно споразумение срещу поне един сектор

Председателят на гражданско движение "Воля" Веселин Марешки заяви в "България сутрин", че е готов на коалиция с всеки в следващия парламент, за да получи възможност да се докаже.

"Воля" ще подпише коалиционно споразумение само при условие, че получи поне един сектор, в който "да покаже грандиозни резултати". Това коментира председателят Веселин Марешки в ефира на България он еър. Той коментира, че е готов на коалиция с всеки в следващия парламент, за да получи възможност да се докаже.

"Няма да правим коалиция, но отделяме 1-2-3 сектора и показваме грандиозни резултати. Ще видите неща, за които хората мечтаят и не са ги виждали през последните години. Под формата на събиране на мнозинство, където да предложим бързи промени, бих се коалирал с всеки", призна лидерът на "Воля".

Марешки е категоричен, че през последните 25 години са правени безпринципни коалиции, за да се доберат някои до заветната цел - няколко депутата повече. Бизнесменът предложи на лидера на новосформираната партия "Да, България" Христо Иванов да се явят заедно на изборите, ако има еднаква цел - борба с корупцията и статуквото.

"Те няма да имат повече от 1%. Още днес публично го каня, ако наистина се борят срещу корупцията и искат да спрат коалиция БСП-ДПС-"Атака", трябва да дойдат при нас", заяви Марешки. "Защо Радан Кънев и Христо Иванов правят две отделни партии и гледат да се коалират? Защо не се запишат в партията на другия?", запита лидерът на "Воля" и добави, че има цел БСП да се върне на власт с разпиляване на дясното.

Социологическите агенции предвиждат около 7% вот за "Воля" в своите проучвания. Според Марешки обаче те са поне 17-18%. Той обясни, че изследванията винаги са правени с хипотетична формация на Слави Трифонов. Сега Марешки очаква поне 80% от протестния вот да отиде при него. По думите му Патриотите ще влязат в следващия парламент, но няма да бъдат фактор, защото вече са били във властта.  "Волен подкрепяше БСП и ДСП, а сегашните - ГЕРБ и АБВ. Популизмът и крайният национализъм, които завладяват Европа, са вредни толкова, колкото и статуквото", настоя Марешки. Той отбеляза, че в листите на "Воля" няма да има нито един бивш или настоящ министър.

Сподели:
Окончателно гласуване по удължителния закон за бюджета с дълга от 3,8 млрд. евро

Окончателно гласуване по удължителния закон за бюджета с дълга от 3,8 млрд. евро

Мотивите на Министерския съвет са, че дългът е необходим поради нуждата от финансиране в заключителната фаза на проектите по Плана за възстановяване и устойчивост

„Да кажем, че знам“: Демерджиев с шокиращ намек за Петьо Еврото

„Да кажем, че знам“: Демерджиев с шокиращ намек за Петьо Еврото

Готви ли се бомба с разкритията за скандалния следовател! За това загатна шефът на МВР

15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола

15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола

Лек автомобил, управляван от 15-годишно момче, се е удари в стълб в Горна Оряховица. Пострадал е шофьорът, двама 14-годишни и двама 12-годишни пътници.

Коментари (0)