2 Май, 2026

Маргарита Михнева: Зам.шеф на ДАНС "изпял" на Мая Манолова за костинбродските бюлетини

Маргарита Михнева: Зам.шеф на ДАНС "изпял" на Мая Манолова за костинбродските бюлетини

„В аферата с костинбродските бюлетини има интересна подробност, която никой досега не е разбрал: в деня за размисъл преди миналогодишния парламентарен вот зам.-председателят на ДАНС Димитър Йорданов е казал на Мая Манолова , че в „Мултипринт” се печатат допълнително 350 000 бюлетини, а Манолова съобщила тази информация на Николай Бареков”. Това разкри пред bTV журналистката Маргарита Михнева.

Парадоксът според нея е, че Димитър Йорданов, който веднага бил уволнен за изнасяне на служебна информация, не е обвиняем по делото за костинбродските бюлетини. Обвиняем в престъпление по служба е секретарят на Министерския съвет Росен Желязков.

По думите на Михнева ДАНС и прокуратурата знаели какво става в печатницата, следили изкъсо нещата, но именно Йорданов провалил акцията. Тя е убедена, че целта на бившия зам.-шеф на ДАНС, Манолова и Бареков е да се удари ГЕРБ и тази цел бе постигната.

Журналистката се възмути от служебния премиер Георги Близнашки, според когото делото „Костинброд” е съшито с бели конци.

„Не е така, всичко е ясно, но остава въпросът каква е заверата между зам.-шефа на ДАНС, Мая Манолова и Николай Бареков и защо Йорданов все не е обвиняем, защото става дума за престъпление”, категорична е Михнева. 

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

Ритуалът, считан за най-тържествената форма на военен церемониал, отдаде почит на личностите, посветили живота си на свободата на България