Нямам намерение да се кандидатира за президент към днешна дата. Изявлението е на вицепрезидентът Маргарита Попова в отговор на журналистическо питане дали няма да се включи в надпреварата за държавен глава.
Попова направи коментара си след откриването на международна конференция за 25-годишнината от създаването на Конституционния съд, на която тя говори, че нацията ни има нужда от просветени лидери.
Преди време слухове обвързаха нейното име с евентуална номинация на ДПС, предаде БНТ.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване