23 Декември, 2025

Мариана Георгиева разкри кой е писал декларацията на ДПС за сваления руски самолет

Мариана Георгиева разкри кой е писал декларацията на ДПС за сваления руски самолет

В 20-минутна реч бившият спортен министър и отцепник от ПГ на ДПС Мариана Георгиева защити Лютви Местан от обвиненията, че само двамата са писали декларацията след сваления руски самолет под диктовка от турското посолство. Разказа, че тя била в стаята на зам.-председателя на парламента Алиоосман Имамов и пишела на компютъра, но това било в присъствието на тримата сегашни съпредседатели на ДПС Мустафа Карадайъ, Рушен Риза и Четин Казак.

Добави, че автороство е имал и зам.-председателят на ДПС от ресорната парламентарна комисия, без да го посочи по име, но вероятно става въпрос за Станислав Анастасов, който е в ръководството на комисията по външна политика. И акцентира, че Местан внимателно е слушал и взимал под внимание неговия изказ.

"Г-н Риза, подобна безпаметност, подобно многоличие, подобна липса на усет за коректност в политиката, мен ме удивява", възмути се Георгиева по повод твърденията на Риза, че декларацията е писана само от Местан и Георгиева.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч