22 Май, 2026

Мария Габриел: България може да е хъб за иновации и виртуална реалност

Мария Габриел: България може да е хъб за иновации и виртуална реалност

Инвестицията в уменията и в цифровите компетентности е нещо, за което трябва да мислим

Българският еврокомисар по цифровата икономика и общество Мария Габриел откри конференция за виртуалната реалност и изкуствения интелект "Бъдещето на реалността". Тя се провежда под неин патронаж, заедно с министър-председателя Бойко Борисов.

"И ние като политици трябва да бъдем по-адекватни", заяви Габриел. "Виртуалната реалност има много голямо влияние върху действителността", добави тя.

„Инвестицията в уменията и в цифровите компетентности е нещо, за което трябва да мислим. Ако не инвестираме в човека, трудно е да се постига някакъв резултат. Затова е важно да продължим да инвестираме в образованието, в хората, които работят сега“, добави българският еврокомисар.

„България има потенциал да се превърне в хъб за иновации и виртуална реалност“, категорична бе Габриел.
Сподели:

Коментари (0)

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

Радев се среща с Урсула фон дер Лайен на 28 май

На 18 май Радев се срещна с германския канцлер Фридрих Мерц

Папа Лъв XIV  изпрати благословия към целия български народ

Папа Лъв XIV изпрати благословия към целия български народ

Председателят на парламента подари на светия отец икона на Свети Иван Рилски - небесен закрилник на българския народ и основател на Рилския манастир в България

Радев към Дара: Канцлерът Мерц ме посрещна с "Бангаранга"

Радев към Дара: Канцлерът Мерц ме посрещна с "Бангаранга"

"Благодаря, и Бангаранга на всичкиии", отвърна Дара в сградата на Министерския съвет, и допълни: "не съм предполагала, че мога да кажа това точно тук"