Това заяви премиерът на Нидерландия Марк Рюте след срещата си с българският министър-председател
С премиера Борисов говорихме за очакваното присъединяване към Шенген. Ние напълно подкрепяме България да се присъедини към Шенген. Искаме да похвалиме усилията, които положиха по отношение на политиката, но работата още не е свършена.
Това заяви в сградата на МС, Марк Рюте, министър-председател на Кралство Нидерландия, след среща с премиера Бойко Борисов.
"Но искам да поздравя Борисов за постигнатото в това отношение. Както каза и Юнкер – има още малко, което България трябва да направи, аз вярвам, че тя ще го направи", добави той.
Фактор
Това заяви в сградата на МС, Марк Рюте, министър-председател на Кралство Нидерландия, след среща с премиера Бойко Борисов.
"Но искам да поздравя Борисов за постигнатото в това отношение. Както каза и Юнкер – има още малко, което България трябва да направи, аз вярвам, че тя ще го направи", добави той.
В Министерски съвет се проведе среща на четири очи между премиерите на България Бойко Борисов и на Нидерландия Марк Рюте, който днес е на работно посещение в София.
Акценти в разговора на двамата държавници са били необходимостта от ефективно управление и контрол на външните граници на Европейския съюз и ключовото им значение за сигурността на Съюза. Ще бъде разгледана темата за разширяването на Шенгенското пространство, както и други актуални теми от двустранните отношения и европейския дневен ред.
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им