19 Март, 2026

Марковски загатна, че може да има сделка между Прокуратурата и Василев

Марковски загатна, че може да има сделка между Прокуратурата и Василев

Адвокатът на Цветан Василев обясни, че законът позволява да се сключи сделка между Прокуратурата и клиента му. „Това е вероятно, ако Прокуратурата е коректна. Ако не е коректна, тя може да обещае, че няма арестува спорния банкер пред камерите и да промени мярката му, но впоследствие да му устрои зрелище арест.” изказа се той в ефира на Нова телевизия.

Марковски коментира и най-актуалния въпрос - Европейската заповед за арест. Той припомни, че тя се изпълнява незабавно. „Питайте виенските власти как Василев е стигнал от Виена до Сърбия. Ако го е направил, със сигурност не е било с раница като партизанин” беше лаконичен той.

Вчера адвокатът на мажоритарния собственик на КТБ обяви, че клиентът му се намира в Белград. Банкерът работел по конкретен план за оздравяването на КТБ, който ще бъде внесен в БНБ. "Този план ще е трудно да се приложи, ако Василев е в чужбина, както и ако се върне в България, но веднага бъде арестуван". От Прокуратурата обясниха, че задържането на спорния банкер е в компетенциите на Интерпол.

По повод изнесената вчера информация адвокат Марковски коментира, че тя е представена със съгласието на Цветан Василев. Той добави, че все пак става въпрос за едно предположение. Адвокатът беше категоричен, че „няма нужда от сатанизиране на Цветан Василев и публичното му унижение.” Според него в момента е по-важно вложителите в КТБ да си получат парите. Нещо, което "рано или късно ще се случи", увери той.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години