Спецполицаите в момента проверяват квартири и кръчми в града, за да локализират къщата или ресторанта, които той е посещавал. Предполага се, че той е прекарал именно в Равда последната си нощ преди да се отправи към бургаското летище.
Очаква се днес или утре най-късно МВР да пусне за разпознаване крайния фоторобот на камикадзето. Също така се очаква да стане ясно и автотехническата експертиза, която ще изясни мястото, на което е била поставена бомбата.
Както е известно, вече се знае, че жертвите на атентата са убити с 3 килограма тротилов еквивалент.
Шефката на Бургаската окръжна прокуратура Калина Чапкънова, която първа ръководи разследването на терористичен акт, твърди, че тази работа я е погълнала изцяло. Засега обаче тя не е склонна да споделя подробности около хода на разследването. Казва само, че случаят е сложен, работи се с информация, постъпваща по много канали от цял свят и никой детайл не трябва да бъде пренебрегван. Засега обаче отговорите са малко.
Колегите на Чапкънова смятат, че точно това дело е ракетата носител, която ще изстреля кариерата й нагоре.
Още от България
Пулев: От „Литаско“ сами потърсиха правителството, за да вдигнат запора от сметките на „Лукойл“
Пулев: „Литаско“ сам потърси правителството, за да вдигне запора от сметките на „Лукойл“
Радев и Зеленски отново обсъдиха енергетиката: след АЕЦ „Белене“ – сега и доставки на природен газ
Поредната среща между двамата лидери поставя отново на дневен ред енергийното сътрудничество, но поражда въпроси за последователността на българската политика
Васил Божков заведе дело в САЩ за изваждане от списъка "Магнитски"
Макар Божков да реферира многократно към доказателства за това, че е изнудван от Борисов и Горанов – такива поне засега не са видими по делото