Журналистът Мартин Карбовски, който продуцира неделният блок в ТВ7 "Програмата" изненадващо спря излъчването на предаването в почивния ден, а малко по-късно публикува и гневен статус в социалната мрежа: "Днес няма да има Предаване в тв7. Прекратяваме този фарс.
Защото: Имаме всички индикации, че телевизията отива в ръцете на Пеевски. Това е".
Телевизията, официално се води на фонда „Кепитъл Алегро“, който изпадна в криза след краха на КТБ. Кой обаче е истинския собственик на поредната офшорка не е съвсем ясно? Кредитори поискаха
обявяването й в несъстоятелност, а сметките й – блокирани. Журналистите в медията отдавна не получават заплати.
Искът за несъстоятелност е на Николай Барековата "Ноу фрейм медия
България", който упорито декларира, че няма нищо общо с Пеевски.
Освен телевизията "успелият на 33" триумфално се завръща и в Полиграфическия комбинат. "Монитор", "Телеграф" и "Политика" вече ще се печатат на новия собствен терен, а "часовете" и "Труд" са изтикани в по-късен график, споделят колеги. Сградата на Полиграфическия комбинат от 1 декември ще приюти "Булгартабак"- поредна офшорка с неясна собственост.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия