Машинистите са казали на собственика на "Булмаркет" Станко Станков, че са навлезли с висока скорост в Хитрино. Това съобщи той пред Нова ТВ и уточни, че пред него не са пояснили защо и дали са имали някакъв проблем, защото много малко време са имали да говорят.
Машинистите са били трима, главният машинист има 10 години опит в компанията, категорично не са били пияни, каза Станков. Взривът, който се е получил в Хитрино, е напълно необясним и мистериозен, тъй като взривната вълна е била към селото.
"Логично е когато пробивът стане в предната част на цистерната оттам да стане експлозията, а посоката е точно обратната. В края на вчерашния ден допуснаха наши хора до вагоните, видяха състоянието на този вагон, той е разпран отдолу целия", каза Станков.
По думите му компанията се занимава с превоз на въглеводородни газове от 20 години и дори специалистите нямат обяснение за възникналия взрив. Ние сме отговорна компания, ако има вина ще я понесем, но сме далеч от експертизата кой е виновен", заяви още Станков пред "24 часа".
Вероятните причини за катастрофата са висока скорост, евентуален проблем в железния път и проблем в някой от вагоните, коментира още той пред Би Ти Ви.
Още от България
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката
Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално