27 Февруари, 2026

Мая Манолова: Първанов манипулира първоначалната идея на АВБ

Мая Манолова: Първанов манипулира първоначалната идея на АВБ

 С това обяснение червената немирница Мая Манолова се оправда, че преди години е била част от учредителите на АБВ, а сега критикува бившия президент.

 За да се защити от недоумиците в новия избирателен кодекс, който бе изготвен под нейното ръководство Манолова, в познатия си стил обвини ГЕРБ в изборни манипулации. 

Как Бойко Борисов гледа хората в очите след изборните манипулации, които правеше. Носеха се чували с бюлетини, подменяха се изборни книжа. Не знам какво самочувствие имат, за да коментират, след всички провалени избори, които правеха. На Росен Плевнелиев ще остане клеймото "избран с измама" по кодекса "Фидосова".  В парламента нивота на ГЕРБ е само хули и лични обиди, заяви гостът на bТВ.

Зам. шефът на парламента за пореден път обясни, че подала сигнал в прокуратурата за бюлетините в Костинброд, тъй като е имала информация за огромно количество нелегално отпечатани изборни книжа, а после сигналът й се е оказал верен.

Предстои да се види ще има ли осъден по това дело. Важно е, че благодарение на прокуратурата бяха арестувани 480 000 бюлетини. Затова ГЕРБ са толкова настървени - бюлетините не можаха да влязат в употреба, защити Манолова политическата намеса на държавното обвинение.

Тя декларира още, че БСП ще бъде първа политическа сила на предстоящите евроизбори. 

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Служебният премиер припомни, че през 2025 година имаше няколко увеличения на цената на тока - общо с около 14%. Когато към това прибавим и завишеното потребление през студените месеци, логично се стига до по-високи сметки, каза той

Юрист: На чугуненото мнозинство във ВСС и в Прокурорската колегия трябва да е ясно - намираме се в изключително тежка конституционна криза

Юрист: На чугуненото мнозинство във ВСС и в Прокурорската колегия трябва да е ясно - намираме се в изключително тежка конституционна криза

Това заяви пред БНР доц. Христо Христев, преподавател по "Право", след като Висшият съдебен съвет остави без разглеждане предложението на служебния министър на правосъдието Андрей Янкулов да бъде избран нов изпълняващ функциите главен прокурор

"Възраждане" се регистрира за изборите със заявка да е незаобиколим фактор

"Възраждане" се регистрира за изборите със заявка да е незаобиколим фактор

Така партията стана шестата формация с регистрация в ЦИК – до момента за вота са се записали четири партии и две коалиции