15 Февруари, 2026

Мая Манолова полага клетва като омбудсман

Мая Манолова полага клетва като омбудсман

Новият омбудсман на България Мая Манолова ще положи официално клетва в Народното събрание. Червеното острие на БСП спечели следс тайно депутатско гласуване в парламента. Народната представителка днес официално се разделя с парламента. Припомняме ви, че тя спечели избора за нов омбудсман след състезание с настоящия Константин Пенчев. 

В рамките на днешния ден пък депутатите трябва да изберат съдия в Конституционния съд от квотата на Народното събрание. Освен това, на първо четене ще бъде гласуван законопроект за управление на средствата от европейските структурни и инвестиционни фондове. 

Сподели:

Коментари (0)

Васил Терзиев: Преведох дарението  на Ивайло Иванов, не на сдружението

Васил Терзиев: Преведох дарението на Ивайло Иванов, не на сдружението

„Усещаше се, че Ивайло Калушев и Ивайло Иванов са по-високо в йерархията“

Калушев се е интересувал от ПВУ и от приватизацията на столичната "Топлофикация"

Калушев се е интересувал от ПВУ и от приватизацията на столичната "Топлофикация"

От записките, които са предадени на парламента, става ясно, че Калушев е имал интерес към религиозни практики, свързани с изграждането на култ към него

Мирчев: Сезираме прокуратурата заради поредното спиране на АЕЦ "Козлодуй"

Мирчев: Сезираме прокуратурата заради поредното спиране на АЕЦ "Козлодуй"

"Предстои блокът отново да бъде спрян в разгара на зимата за подмяна на мембранните устройства"