"Гражданската нетърпимост към незаконното преминаване на границата вече минава всякакви разумни предели. Няма как да бъдат поощрявани подобни самоинициативи", коментира омбудсманът Мая Манолова пред бТВ.
Тя допълни, че очаква след всички предприети мерки от страна на правителството "тези, които трябва да си свършат работата, да си я свършат".
"Дадоха се още 35 млн. за изграждането на ограда по границата, проведе се учение, в което лично участваше министър-председателят. Мисля, че държавата, армията и полицията ще си свършат работата", допълни омбудсманът.
По думите й поведението на Динко Вълев от Ямбол, който се похвали, че е задържал 11 бежанци, има обяснение, но подобни реакции не трябва да бъдат поощрявани, а порицани по съответния начин.
По сумите и, фирми печелят на гърба на затворници, в затворите в цялата страна цените в магазина са по-високи с около 30-40%.
"Няма обяснение как хора, които нямат доходи, ще си купят от там санитарно-хигиенни материали. Не могат да получават колети и отвън и така стават сигурни клиенти на затворническия магазин", допълни Манолова.
По думите й условията в затворите са трагични, като това не помага за реабилитацията на затворниците.
Още от България
Руският самолет, който премина през България, целенасочено е прелетял над авиобаза „Безмер“
"Руският Ил-76ТД е извършил едно много странно движение – отклонявайки се в посока Ямбол и Безмер, а след това връщайки се обратно и адаптирайки полета си в първоначалната права линия"
Митрофанова отново "забрави", че на Шипка рамо до рамо с опълченците ни са воювали украинци
Поредна провокация в духа на великоруския шовинизъм
Гълъб Донев: Постигнахме консенсус по механизма за определяне на МРЗ, но не и за размера й
Възможната горна граница, определена за МРЗ, е 672 евро и 80 евроцента