8 Юли, 2026

Мая Манолова сдобрява лекарите със здравния министър

Мая Манолова сдобрява лекарите със здравния министър

Утре, от 11.30 часа, в институцията на Омбудсмана, организирам дискусия по проблеми на реформата в здравеопазването, поканени са всички институции и заинтересовани страни. Това каза по време на брифинг националният омбудсман Мая Манолова. Омбудсманът поясни, че до този момент участие са потвърдили от страна на лекарския съюз, организацията на общопрактикуващите лекари и НЗОК. Очаквам в тази дискусия да се включи и министърът на здравеопазването, защото без разговор и диалог няма как да бъдат проведени ефективни реформи”, категорична бе Манолова. По думите ѝ, традиционно омбудсманът има своя ангажимент към защита на българските граждани и правата на пациентите. „Няма как да не бъда притеснена от всичко, което се случва в сферата на здравеопазването”, посочи Манолова. Тя припомни, че още в края на миналата година е внесла конкретни предложения по бюджета на НЗОК. 

„За съжаление по-голямата част от тях не бяха приети. Организирах дискусия в институцията на омбудсмана по проблеми на реформата в здравеопазването. Участвах в дискусия заедно с министър-председателя, министъра на здравеопазването и представители на съсловни организации, когато беше подписан Меморандум за съгласие в реформата на здравеопазването. Тогава предупредих, че съгласие по реформата, която се предлага от Министерство на здравеопазването няма и към днешно дата ситуацията в сектора го потвърждава”, обясни още Манолова.

Сподели:
Радев от срещата на НАТО: България ще подкрепя финансово Украйна

Радев от срещата на НАТО: България ще подкрепя финансово Украйна

Страната ни се превръща във важен фактор на стабилност в критичния и стратегически важен за Алианса Черноморски регион, коментира премиерът

Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.

 Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание

Коментари (0)