29 Януари, 2026

Мая Манолова: Столичани, а и не само те, са ходещи роби на „Топлофикация”

Мая Манолова: Столичани, а и не само те, са ходещи роби на „Топлофикация”

Вчера се разбра, че има институция - Върховния административен съд, която е готова да осъди "Топлофикация-София"

Столичани, а и не само те, са ходещи роби на „Топлофикация”, ходят с едно парно закачено на крака. Искаме да направим този товар по-поносим за гражданите.Това заяви омбудсманът Мая Манолова в „Здравей, България” на Нова телевизия.

Според приетите промени в ГКП, монополни дружества като „Топлофикация” няма да могат да осъждат гражданите неприсъствено, по думите й.  „Това вече няма да се случва, с това се преборих през парламента.  "Т.е., ако гражданинът не бъде намерен на посочения адрес, той няма да бъде осъден автоматично. Делото ще бъде прекратено и ще се води исков процес”, категорична беше Манолова.  

Вчера се разбра, че има институция - Върховния административен съд, която е готова да осъди "Топлофикация-София" заради таксата "юрисконсулт". Това дело трябваше да бъде спечелено от мен, защото е в интерес на гражданите. "Топлофикация" трябва да бъде дисциплинанирана и да дава отчет как харчи парите на столичани. "Топлофикация" и нейното ръководство дължат уважение на всеки един столичанин, защото те са изпълнители, собственици са гражданите. А в момента изпълнителите са се превърнали в тартори, заяви Манолова.

По думите и с паралелния износ на лекарства се убива надеждата на много тежко болни. Тези пациенти се оставят без шанс за живот. Да вземеш надеждата на болния и да го обърнеш в числа от бюджета – това е жестоко и нечовешко. Аз ще се боря докрай срещу това безчовечно отношени, подчерта омбудсманът.

  
Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Внасяме предложение за връщане на машинния протокол при гласуването с машини

Надежда Йорданова: Внасяме предложение за връщане на машинния протокол при гласуването с машини

Това ще повиши доверието в изборния процес и значително ще улесни работата на секционните избирателни комисии в края на изборния ден.

Хиновски предлага 60-те млрд. спестявания на българите да отидат в инвестиционен форум за нови ядрени мощности

Хиновски предлага 60-те млрд. спестявания на българите да отидат в инвестиционен форум за нови ядрени мощности

Той представи радикална енергийна програма, включваща над 20 ключови предложения. 

Отлюспеният от ПП Настимир Ананиев със сервилни послания към Радев

Отлюспеният от ПП Настимир Ананиев със сервилни послания към Радев

По неговите думи Румен Радев е направил европейска заявка, свързва го и с голяма промяна