Двете напуснали квартирата в жк „Еленово”, където живеят заедно с таткото на Гергана - Крум Миленков, в светлата част на деня и оттогава никой от близките им не ги е чувал. Телефоните на Надежда са изключени. Крум Миленков споделя пред Struma.bg, че е изключително притеснен и моли за помощ.
Младият мъж е подал 4 сигнала в полицията в Благоевград, отделно има депозирана молба от майката на Надежда - да намерят дъщеря й и внучката, но до момента двете не са обявени за общонационално издирване.
При първия сигнал от ОД на МВР в Благоевград направили проверка по граничните пунктове, но след като не открили данни двете да са напуснали страната, полицаите обяснили на Крум, че след като Надежда е пълнолетна, явно става въпрос за междуличностни отношения и по закон те нямат право да издирват един от съпрузите по молба на другия.
Същото обясни и шефът на ОД на МВР комисар Георги Костов в отговор на въпроса на „Струма” защо Надежда и детето й не са обявени за общонационално издирване.
Още от България
Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир
Искането за провеждането на водосвета е било внесено от името на общобългарския комитет „Ген. Иван Вълков“ и Съюза на репресираните „Памет“ от Казанлък
Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока
Политологът предупреждава, че завоят във външната политика – от отношенията с ЕС до стратегическите решения на Балканите – може да има тежки последици за националната сигурност на страната
Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган
Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност